ایده های هنری مبتکرانه بسیارند ، چرا که بسیاری از آن ها هنوز به ذهن کسی نرسیده اند. می توان گفت که حداقل به تعداد افراد روی کره زمین، ایده ها وجود دارند. هر کسی می تواند مبتکر یک ایده باشد، حتی خود شما! برای مبتکر بودن، فقط یک فکر خلاق لازم است. بقیه چیزها خود به خود فراهم می شود، مثل مصالح و مواردی که نیاز دارید. به عنوان مثال، رزین اپوکسی را در نظر بگیرید. زمانی که یک متریال شگفت انگیز مثل رزین در دسترس داشته باشید، ایده های دکوری شما با کاری که خودتان بسازید یقینا به واقعیت بدل خواهند شد.  هنر رزین برای استفاده در صنایع هنری میباشد که به منظور ارائه کیفیت بالا در آثار هنری رزین اپوکسی از انها استفاده میشود.

تعریف رزین:

رزین به دو صورت طبیعی و مصنوعی یافت میشوند و ترکیبات چسبناکی هستند که قابلیت سخت شدن را دارند .یکی از کاربردهای رزین ؛رزین اپوکسی است. اپوکسی ها محصولاتی دو جزئی هستند که برای پخت نیاز به یک سخت کننده دارند یعنی ترکیبی از رزین بعلاوه یک ماده سخت کننده که به آن هاردنر گفته میشود.

با مخلوط شدن این دو جزء یک واکنش شیمیایی رخ داده که رزین مایع سخت  شده و سطحی شفاف با براقیت بالا شکل خواهد گرفت.این دو جزء بعد از ترکیب شدن ابتدا حالت ژله ای وانعطاف پذیر گرفته وسپس به مرور زمان  سفت و سخت میشوند. برای ایجاد تمایز به آثار هنری از رنگدانه ومواد افزودنی برای رزین استفاده میشود. رزین در واقع به معنای صمغ درخت است. در گذشته حشرات در صمغ درختان گرفتار شده و خشک می شدند.

زمینه های کاربرد رزین :

  • ساخت جواهرات
  • ساخت زیور آلات
  • مجسمه سازی
  • تابلو
  • ساخت وسایل دکوری

انواع رزین:

  1. رزین اپوکسی غلیظ

این نوع غلظت بالایی دارد و به خاطر شفافیت و غلظت بالا علاوه بر مصارف صنعتی ، برای ساخت زیور آلات بسیار مناسب است. به علت بالا بودن غلظت این نوع رزین بهتر است  قبل از استفاده ، گرم و در انتها، کار حباب گیری شود. این نوع بیشتر در طرح هایی که در آن از قاب های چوبی و فلزی  استفاده می شود کاربرد دارد.

۲.  رزین اپوکسی رقیق

به دلیل رقیق بودنش نیاز به گرم کردن و حباب گیری زیادی ندارد. به همین علت این نوع رزین بسیار مناسب و مورد مصرف در طرح هایی است که از قالب سیلیکونی برای خلق اثر استفاده می شود. همچنین در خلق آثار سه بعدی ، مصرف بیشتری دارد.

۳ . کریستال سرورنیک

کریستال سرورنیک شامل رزین و هاردنر به مقدار مساوی است و کاربرد آن مشابه رزین اپوکسی ۵۰ درصد کریستال سرورنیک به دلیل پایین بودن خاصیت گرانروی آن نسبت به رزین اپوکسی ۵۰ درصد ،کمتر حالت محدب گونه به خود میگیرد و برای  طرح های بافرم کروی مناسب نیست. همچنین به دلیل زردی زیاد هاردنر ، استفاده از آن پیشنهاد نمیشود.

چرا  هنر رزین شغل پول ساز است

امروزه استفاده از وسایل لوکس و لاکچری رزین بین خانومها بسیار طرفدار پیدا کرده و این محصولات با قیمت بالایی در بازر به فروش می رسد.اگر شما این هنر را بلد باشید و با توجه به هنر خود لوازم مصرفی را تولید کنید حتی میتوانید با قیمت پایین تر از بازار بفروش برسانید و خریداران زیادی را متوجه هنر خودتان کنید و برای محصولات خود بازاریابی کرده و براحتی می توانید کسب درآمد داشته باشید .

علت دوم  این حرفه هنری  را پول ساز می گویند شاید به این دلیل باشد که برای شروع کار به وسایل پر هزینه ای احتیاج ندارد و حتما لازم نیست مکان بزرگی را برای شروع حرفه خود انتخاب کنید و متحمل هزینه سنگین اجاره بها شوید. شما می توانید با لوازم ابتدایی در اتاق خود شروع به تولید محصولات رزین کنید.

دلیل سومی که برای پول سازی این هنر وجود دارد این است که محصولات رزینی متنوع هستند و فقط مختص به یک نوع از محصول نمی باشد و شما می توانید هر آنچه را که فکر می کنید با توجه به خلاقیت خود از رزین تولید کنید و بصورت خلاقانه در این حرفه محصولات جدیدی را ابداع کنید و به فروش برسانید. محصولاتی که می توان توسط رزین ساخت شامل،میز رزینی،تابلو رزینی،انواع زیور آلات رزینی،زیر لیوانی و زیراستکانی،ظروف سرو غذا و پذیرایی رزینی،جاشمعی و قاب عکس و قاب آینه رزینی،ساعت دیواری رزینی و محصولات متنوع دیگراست.

دیدگاهتان را بنویسید